sobota, 28 marca 2015

241. Berlin - Niemcy

Witajcie! ;)
Przyszedł czas na Niemcy - kraj w którym obecnie jestem ;) zastanawiałam się jaką by tu wybrać pierwszą.. i padło na Berlin ;-)  te przywiozłam sobie ostatnim razem jak byłam brata zawieść i odebrać z lotniska w Berlinie ;) Kupione zostały na lotnisku.. niestety nie było czasu na zwiedzenie centrum.. bo do centrum było bardzo daleko.. ale co się odwlecze to nie uciecze ;P prawda?
HAPPY POSTCROSSING!! ;-) 

11 komentarzy:

 1. Najbardziej podoba mi się ta druga pocztówka, ale wszystkie są świetne! Może dlatego, że nie mam z Berlina ani jednej kartki i nigdy też tam nie byłam - w ogóle w Niemczech. :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwie pierwsze kartki są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Druga pocztówka podoba mi się najbardziej, lubię nie tylko nocne widoki, ale właśnie z takiej odległości :) Z Berlina mam jedną kartkę z wymiany i drugą, która w ogóle z tym miastem mi się nie kojarzy (off) i dlatego wciąż o niej zapominam. W Berlinie nigdy nie byłam, choć dwa razy do roku przejeżdżam w okolicy i podczas słonecznej pogody widzę jedynie tą wysoką wieżę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To widzę, że teraz będziemy zwiedzać Niemcy :) Druga pocztówka rzeczywiście najładniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Berlin darzę sentymentem, ponieważ tam udałem się w swoją pierwsza podróż zagraniczną. Na 3 pocztówce widzę słynny checkpoint Charlie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy tam nie byłam. Wydaję mi się, że jest to miasto, które jeśli chodzi o zwiedzanie nie ma wiele do zaoferowania. Ale okaże się jak odwiedzę je :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsza pocztówka mi się najbardziej podoba. :) W Berlinie byłam dwa razy i udało mi się zwiedzić całkiem sporo.
  Paula, a znajdziesz trochę czasu podczas pobytu w Niemczech na zwiedzanie? Ja właśnie mam fazę na wyszukiwanie pięknych niemieckich zamków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo bym chciała;) zwiedzić coś na Bawarii,ale niestety jestem tutaj uzależniona od kogoś.. ale wiem że jak będę stąd wyjeżdżać to przyjedzie po mnie mąż i wybierzemy się na weekend na zwiedzanie tych okolic i nie tylko ;)
   a czemu? Rozumiem że chodzi o pocztówkę z Bawarii?

   Usuń
  2. Niee, akurat nie chodziło mi o pocztówkę, tak spytałam. :D Jednak wspaniale byłoby móc poznać trochę lepiej kraj, w którym się mieszka przed kilka miesięcy.
   Trzymaj się tam ciepło!

   Usuń