wtorek, 28 lipca 2015

281. Latarnie Morskie w Polsce

Cześć!!  Dawno nie było pocztówki Polskiej tak dziś czas na nadmorskie klimaty, tym bardziej że mamy lato ;-) To jest moja pierwsza pocztówka z serii akwarelowej ,bardzo podoba mi się ta seria, i chętnie wymienię się na więcej, jeśli macie takie pocztówki to ja bardzo chętna na wymianę ;)
Jeśli chodzi o same latarnie morskie, to byłam tylko w dwóch w Kołobrzegu i Niechorzu ;) aż zatęskniłam za naszym Polskim morzem ;-)
Tą pocztówkę również dostałam od Pani Krystyny ;)Bardzo podobają mi się te znaczki z latarniami morskimi, więc tutaj akurat fajnie że te znaczek idealnie pasuje do pocztówki ;-) 

HAPPY POSTCROSSING!! ;-)

12 komentarzy:

 1. osobiście nie rozumiem jak można tęsknić za polskim morzem, mieszkam nad nim na co dzień i po prostu zazdroszczę wszystkim mieszkającym bardziej na południe w Polsce, którzy przynajmniej wiedzą przynajmniej przez pół wakacji co to znaczy lato :D

  w latarniach morskich byłam tylko w okolicy Trójmiasta, czyli w Gdańsku (ale nie tej ze znaczka, za to o wiele ładniejszej) oraz w pokazanych tutaj na kartce w Krynicy Morskiej i na Helu, innych nie pamiętam. ale może kiedyś nadrobię zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna pocztówka :)
  Byłam tylko w Kołobrzegu , ale bardzo mi się podobała!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ah, latarnie morskie! Chyba najlepsze, co można spotkać nad morzem. Nie plaże, nie nadmorskie deptaki, a właśnie latarnie i cudowny widok się z nich rozpierający. :) W tym roku też będę oglądać świat z góry, jednak nie nad morzem, ale w górach. :p
  Uwielbiam pocztówki z serii akwarelowej. Mogę spróbować załatwić jakieś z Poznania - wtedy chętnie się z Tobą wymienię. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ooo było by świetnie!! ;-) to jak coś daj znać jak by Ci się udało ;-)

   Usuń
 4. Kurde, ja nie byłam w żadnej latarni morskiej - nie wiem jak to możliwe i od jakiegoś roku się nad tym zastanawiam... Jakoś nie do końca tęsknię za polskim morzem, choć ogólnie nad morze bym się wybrała i posiedziała trochę na plaży przy zachodzie słońca czy wykorzystała morze i trochę popływała. Chciałabym mieszkać nad morzem, ale niekoniecznie naszym, polskim. Bardziej byłabym skłonna np. ku Morzu Śródziemnemu :D
  Widokówki w sumie nie kojarzę, ale znaczki już tak, bo ostatnio ktoś wrzucał je na grupę :) niestety nie mam żadnej kartki z tej serii, żeby się z Tobą wymienić :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego co widzę to niewiele widziałam, Rozewie do tego pamiętam latarnie morska w Kołobrzegu i Darłówku. Miło popatrzeć i powspominać pobyt nad Bałtykiem. Obecnie mieszkam za granicą wiec jeśli już to mogę szukać latarni morskich z brytyjskiego wybrzeża, jednak tutejsze latarnie nie są takie charakterystyczne, często wbudowane jako część składowa domów, hoteli itp.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tego co widzę to niewiele widziałam, Rozewie do tego pamiętam latarnie morska w Kołobrzegu i Darłówku. Miło popatrzeć i powspominać pobyt nad Bałtykiem. Obecnie mieszkam za granicą wiec jeśli już to mogę szukać latarni morskich z brytyjskiego wybrzeża, jednak tutejsze latarnie nie są takie charakterystyczne, często wbudowane jako część składowa domów, hoteli itp.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tego co widzę to niewiele widziałam, Rozewie do tego pamiętam latarnie morska w Kołobrzegu i Darłówku. Miło popatrzeć i powspominać pobyt nad Bałtykiem. Obecnie mieszkam za granicą wiec jeśli już to mogę szukać latarni morskich z brytyjskiego wybrzeża, jednak tutejsze latarnie nie są takie charakterystyczne, często wbudowane jako część składowa domów, hoteli itp.

  OdpowiedzUsuń
 8. ojejku, pierwszy raz widzę ten znaczek! do tej pory natykałam się tylko na znaczki z latarniami za 2.40. muszę chyba wybrać się do sklepiku filatelistycznego. ;) ale najpierw poczekać na wypłatę ;)
  latarnie mają w sobie coś ładnego. :) pocztówka jest śliczna!

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękna pocztówka :)! Latarnię zaliczyłam tylko w Kołobrzegu. Kiedyś ze znajomymi chcieliśmy wejść na tę na Helu, ale nie było sezonu. Znaleźli się nawet jacyś inni turyści, którzy też byli zainteresowani, uzbierała się nasza mała grupka, jednak "NIESTETY NIE MOŻNA". Może jeszcze mi się uda :D!

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna pocztówka jak i znaczek ! :)
  Do tej pory byłam na latarni w Gąskach,Niechorzu,Darłówku i jeszcze w jednej miejscowości,ale teraz nie pamiętam jaka to była :/
  Pozdrawiam,
  Martyna :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super kartka zresztą jak cała seria :)
  Ja mam akwarelki z Przemyśla i z chęcią wymieniałabym na inne akwarelki :p

  OdpowiedzUsuń